top of page

Druk FDM

Jak już wspominaliśmy, drukiem 3D zajmujemy się od 2012 roku. Nasze pierwsze drukarki pracowały w technologii FDM.

Na przestrzeni lat mieliśmy okazję korzystać z wielu różnych drukarek i wielokrotnie większej ilości materiałów. Dzięki temu zgromadziliśmy wiedzę i doświadczenie, które pozwoliło nam w 2018 roku otworzyć własną drukarnię 3D i rozwijać ją każdego dnia.

Na czym polega druk FDM/FFF?

Moglibyśmy się bardzo długo rozpisywać na ten temat, a ktoś zrobił to już za nas. Poniższy przycisk przeniesie Cię na stronę CentrumDruku3D, do świetnego artykułu poświęconego tej technologii.

Oferujemy pełne wsparcie w doborze materiałów i parametrów. Nie boimy się wyzwań i eksperymentów z nowymi materiałami pojawiającymi się na rynku.

W naszej normalnej, codziennej pracy korzystamy z filamentów polskiej firmy Fiberlogy, oferującej materiały świetnej jakości. Poniższy link przeniesie Cię na stronę producenta materiałów, których używamy najczęściej.

​​

Na specjalne życzenie klienta, możemy zastosować materiały dowolnej firmy, jak Zortrax, Nebula, Devil Design, Plast-Spaw, F3D i wielu innych. Ze względu na to, że możemy nie posiadać wymaganego filamentu, czas realizacji oraz jej koszta mogą ulec zmianie.

Klikając w poniższy przycisk, przeniesiesz się na stronę z przykładowymi wycenami wydruków, o różnym stopniu skomplikowania, wypełnienia oraz wysokości warstwy, czyli trzech najważniejszych czynnikach wpływających na cenę końcową.

Ciągle rozwijamy nasz park maszynowy oraz ofertę.

Obecnie posiadamy drukarki o polu roboczym o wymiarach 200x200x200mm.

Większe elementy możemy podzielić na mniejsze części, które zostaną połączone w sposób, który z Tobą uzgodnimy, jeśli dzielenie projektu nie wpłynie w znaczący sposób na przeznaczenie elementu.

Pomimo pola roboczego wynoszącego 200x200x200mm zalecamy nie przekraczania wymiarów modelu powyżej 180x180mm w podstawie ze względów technicznych.

Utrzymujemy kontakt na każdym etapie realizacji projektu, jeśli tylko wymaga tego sytuacja. Informujemy o użytych materiałach oraz parametrach, a każda decyzja realizacyjna jest omawiana z Tobą- naszym klientem.

W poniższej galerii prezentujemy niektóre z naszych drukarskich realizacji wraz z krótkim opisem, aby uzmysłowić Ci,  jak długim procesem jest wytwarzanie elementów w technologii FDM.

bottom of page