top of page

Druk SLA

Pierwsza drukarka SLA pojawiła się w naszej firmie tuż po jej otwarciu w 2018 roku.

 

Drukarka ta była wielka pomimo małej przestrzeni roboczej, droga w eksploatacji i bardzo powolna, ponieważ pracowała w pierwotnej technologii druku SLA.

Czym jest technologia SLA i jej pochodne? Również w tym przypadku odsyłamy za pomocą przycisku do obszernego artykułu na stronie CentrumDruku3D.

Zdobywając kolejne doświadczenia na tym polu oraz interesując się coraz bardziej drukiem SLA, który przechodzi w ostatnich latach wielkie boom, zmieniliśmy naszą drukarkę na znacznie nowocześniejszą maszynę, pracującą w technologi UV LCD.

W tej metodzie wytwarzania dochodzi do utwardzania całej warstwy wydruku na raz, niezależnie od wielkości modelu trwa to tyle samo czasu. Dzieje się tak dzięki zastosowaniu ekranu LCD o wysokiej rozdzielczości. Kryształy ekranu przepuszczają albo nie przepuszczają światła dużej lampy UV znajdującej się pod ekranem. Dzięki temu "wyświetlana" i utwardzana jest cała warstwa a nie tylko pojedynczy punkt.

Nasza drukarka SLA firmy Zortrax pozwala drukować modele o maksymalnych gabarytach 120x70x200mm.

Jeśli model jest większy możemy podzielić go na części do złożenia po wydrukowaniu.

Jej dokładność wynosi 0,04x0,04x0,05 mm co pozwala jej na drukowanie niesamowicie szczegółowych modeli, co przedstawia poniższa galeria.

Po wydruku każdy model jest myty w myjce ultradźwiękowej i wydmuchiwany powietrzem pod ciśnieniem minimum 6 barów, aby usunąć pozostałości nieutwardzonej żywicy.

Do wyboru mamy żywicę jasnoszarą (jak na zdjęciach), czarną, półprzezroczystą niebieską, półprzezroczystą zieloną oraz półprzezroczystą niebieską. Jeśli interesuje Cię inny kolor skontaktuj się z nami.

bottom of page