top of page

Monika Siwiec

11742866_1226021300756753_64445053419983

Urodziłam się w 1995r. w Lublińcu.

Jestem absolwentką studiów magisterskich na kierunku "malarstwo" w Uniwersytecie Humanistyczno - Przyrodniczym im. Jana Długosza w Częstochowie (2019r.). Licencjat obroniłam w pracowni Profesora Mariana Jarzemskiego, natomiast tytuł magistra w pracowni Dr Bartosza Frączka.

Od dziecka pasjonuje mnie malarstwo, fotografia i przyroda, przez co łącząc te dziedziny w oparciu o swoje zdjęcia, maluję obrazy olejne przedstawiające naturę i pejzaże. Cenię sobie ekspresję, dynamizm i żywiołowość, zachowując w kadrze ulotność danego momentu i ciągłą zmienność natury, co sprawia, iż moje obrazy utrzymują się w klimacie impresjonizmu i bajkowości.

Prace te charakteryzuje grubsza faktura nakładanych plam na jednokolorową podmalówkę, która wyłania się gdzieniegdzie w obrazie, wprowadzając energetyczną wibrację w odbiorze oraz podkreślając kontury roślinności. Są to pejzaże o wysokiej wartości artystycznej, miłe nie tylko dla oka ale także interesujące w dotyku. Moje obrazy znajduję się w kolekcjach prywatnych w Polsce oraz na świecie.

Wystawy i aukcje:

2015

- Wystawa fotografii wraz z Lublinieckim Klubem Fotograficznym w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu

2016

- Wystawa prac studenckich "Malarze 4" w Konduktorowni w Częstochowie

- Wystawa prac studenckich "Rysunkarze" w Konduktorowni w Częstochowie

2017

- Wystawa obrazów w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu

- Wystawa prac studenckich "Malarze 5" w Konduktorowni w Częstochowie

- Wystawa prac studenckich "Rysunkarze" w Konduktorowni w Częstochowie

2018

- Indywidualna wystawa obrazów w galerii "Of Art" w Częstochowie

2020

- 18 marca - Udział w 80 Aukcji Młodej Sztuki w Sopockim Domu Aukcyjnym w Warszawie

- 29 kwietnia - Udział w 36 Aukcji Młodej Sztuki w Galerii Pragaleria w Warszawie

Po kliknięciu na obraz rozszerzy się on na pełny ekran, a opis pojawi się obok na czarnym tle, dzięki czemu stanie się czytelniejszy.

Nie przejmuj się, jeśli przy obrazie jest informację, że został sprzedany. Skontaktuj się z nami i napisz jaki obraz Cię interesuje. Artystka wyraziła chęć tworzenia obrazów podobnych do siebie, jednak czas oczekiwania, ze względu na czas potrzebny na wyschnięcie kolejnych warstw farby, wynosi około miesiąca.

bottom of page