Monika Siwiec

11742866_1226021300756753_64445053419983

Urodziłam się w 1995r. w Lublińcu.

Jestem absolwentką studiów magisterskich na kierunku "malarstwo" w Uniwersytecie Humanistyczno - Przyrodniczym im. Jana Długosza w Częstochowie (2019r.). Licencjat obroniłam w pracowni Profesora Mariana Jarzemskiego, natomiast tytuł magistra w pracowni Dr Bartosza Frączka.

Od dziecka pasjonuje mnie malarstwo, fotografia i przyroda, przez co łącząc te dziedziny w oparciu o swoje zdjęcia, maluję obrazy olejne przedstawiające naturę i pejzaże. Cenię sobie ekspresję, dynamizm i żywiołowość, zachowując w kadrze ulotność danego momentu i ciągłą zmienność natury, co sprawia, iż moje obrazy utrzymują się w klimacie impresjonizmu i bajkowości.

Prace te charakteryzuje grubsza faktura nakładanych plam na jednokolorową podmalówkę, która wyłania się gdzieniegdzie w obrazie, wprowadzając energetyczną wibrację w odbiorze oraz podkreślając kontury roślinności. Są to pejzaże o wysokiej wartości artystycznej, miłe nie tylko dla oka ale także interesujące w dotyku. Moje obrazy znajduję się w kolekcjach prywatnych w Polsce oraz na świecie.

Wystawy i aukcje:

2015

- Wystawa fotografii wraz z Lublinieckim Klubem Fotograficznym w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu

2016

- Wystawa prac studenckich "Malarze 4" w Konduktorowni w Częstochowie

- Wystawa prac studenckich "Rysunkarze" w Konduktorowni w Częstochowie

2017

- Wystawa obrazów w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu

- Wystawa prac studenckich "Malarze 5" w Konduktorowni w Częstochowie

- Wystawa prac studenckich "Rysunkarze" w Konduktorowni w Częstochowie

2018

- Indywidualna wystawa obrazów w galerii "Of Art" w Częstochowie

2020

- 18 marca - Udział w 80 Aukcji Młodej Sztuki w Sopockim Domu Aukcyjnym w Warszawie

- 29 kwietnia - Udział w 36 Aukcji Młodej Sztuki w Galerii Pragaleria w Warszawie

Po kliknięciu na obraz rozszerzy się on na pełny ekran, a opis pojawi się obok na czarnym tle, dzięki czemu stanie się czytelniejszy.

Nie przejmuj się, jeśli przy obrazie jest informację, że został sprzedany. Skontaktuj się z nami i napisz jaki obraz Cię interesuje. Artystka wyraziła chęć tworzenia obrazów podobnych do siebie, jednak czas oczekiwania, ze względu na czas potrzebny na wyschnięcie kolejnych warstw farby, wynosi około miesiąca.